fbpx

Finansējuma avoti un intensitāte

Daudzdzīvokļu māju siltināšanai primāri ir paredzēts piesaistīt banku sniegto finansējumu. Jāņem vērā, ka finansējums būs pieejams bankās un iespējams arī pie citiem privāta kapitāla aizdevējiem, kas noslēguši līgumus ar Altum.

Savukārt, ja mājas dzīvokļu īpašniekiem neizdodas vienoties ar kādu no bankām par aizdevuma izsniegšanu, ir iespēja pretendēt uz aizdevumu pie Altum. Šajā gadījumā ir nepieciešama bankas rakstiska piekrišana, ka tā nepiešķir aizdevumu un tai nav pretenziju, ka dzīvokļu īpašnieki vēršas pēc finansējuma pie Altum.

Līdzfinansējuma intensitāte ir atkarīga no sagaidāmā siltuma enerģijas patēriņa samazinājuma, kas iegūts projekta īstenošanas rezultātā.

Sagaidāmais siltuma enerģijas patēriņš un atbilstoši piemērojamā intensitāte ir nosakāma pēc energoaudita veikšanas.

Zemāk ir pieejama informācija par līdzfinansējuma intensitāti (saņemamā izmaksu daļa, ko nevajadzēs atgriezt), kas tiek nodrošināta atkarībā no sagaidāmajiem energo efektivitātes rezultātiem un izvēlētā finansētāja (banka vai Altum).

Līdzfinansējuma intensitāte,  ja finansē komercbanka vai cits privāta kapitāla aizdevējs:

  • 36% līdzfinansējums, ja siltumenerģijas patēriņš apkurei saskaņā ar tehnisko novērtējumu pēc atjaunošanas būs 81 – 90 kWh/m2 gadā;
  • 43% līdzfinansējums, ja siltumenerģijas patēriņš apkurei saskaņā ar tehnisko novērtējumu pēc atjaunošanas būs 71 – 80 kWh/m2 gadā;
  •  50% līdzfinansējums, ja siltumenerģijas patēriņš apkurei saskaņā ar tehnisko novērtējumu pēc atjaunošanas nepārsniedz 70 kWh/m2 gadā.

Līdzfinansējuma intensitāte, ja finansē ALTUM:

  • 25% līdzfinansējums, ja siltumenerģijas patēriņš apkurei saskaņā ar tehnisko novērtējumu pēc atjaunošanas būs 81 – 90 kWh/m2 gadā;
  • 30% līdzfinansējums, ja siltumenerģijas patēriņš apkurei saskaņā ar tehnisko novērtējumu pēc atjaunošanas būs 71 – 80 kWh/m2 gadā;
  • 35% līdzfinansējums, ja siltumenerģijas patēriņš apkurei saskaņā ar tehnisko novērtējumu pēc atjaunošanas nepārsniedz 70 kWh/m2 gadā.

Atbalsta intensitāte atkarībā no sagaidāmas siltumefektivitātes (siltumenerģijas patēriņa apkurei kWh/m2) uzskatāmi parādīta grafikā zemāk.

Daudzdzīvokļu māju siltināšana finansējuma intensitāte SIA PRO DEV

Vairāk par daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmu

Ar ko sākt, ja apsverat mājas renovāciju

Kā varam palīdzēt (siltināšanas projektu vadība, projektēšana, būvdarbi)

Ja Jums ir jautājumi par māju siltināšanu, vēlaties konsultāciju, lūdzu sazinieties ar mums:

E – pasts: siltinasana@prodev.lv

Zvaniet: 66 66 2078