fbpx

Uzsākta vēsturiskās Carl Zeiss rūpnīcas ēkas rekonstrukcija

Uzsākam pirmās monolītā dzelzbetona ēkas – CARL ZEISS rūpnīcas ēkas Latvijā rekonstrukciju. Tikai nesen tika […]

Uzsākam pirmās monolītā dzelzbetona ēkas – CARL ZEISS rūpnīcas ēkas Latvijā rekonstrukciju.

Tikai nesen tika precizēts laiks, kad tā tikusi uzbūvēta – 1912. gads, kas ļāva šai būvei apsteigt iepriekšējo vecākās dzelzbetona ēkas titula īpašnieku – 1923. gadā būvēto kinoteātri Splendid Palace. Ēka pildīja rūpnīcas funkcijas līdz Pirmajam pasaules karam, kam sākoties, ražotne bija spiesta Latviju pamest. Pēc tam ēkā atradās dažādas rūpnīcas, pēdējā no tām – Popova radiorūpnīca.

Ir paredzēts iekonservēt vēsturiskās būves konstrukcijas un veikt vērienīgus rekonstrukcijas darbus. Rezultātā tā pārtaps par multifunkcionālu A klases biroja ēku.

Projekta izstrādē ir ievēroti ilgtspējīgas būvniecības principi. Tas paredz dažādus inženiertehniskus risinājumus, lai panāktu iespējami lielu izmaksu ietaupījumu ēku ekspluatācijas laikā. Tā, piemēram, zemgrīdas ventilācijas izbūve, stāvvietu apsilde ar izlietoto gaisu un citi.

Būvdarbu procesā ir paredzēta arī vēsturiskās fasādes atjaunošana un iekšējo sienu siltināšana ar kokšķiedras siltumizolācijas plāksnēm.

Ēkas konfigurācija būs L burta formā un veidos no ārienes noslēgtu individuālus atpūtas laukumu ar zālāju un stādījumiem, kas paredzēts uzņēmumu darbiniekiem un apmeklētājiem, kur iznākt ārā un atpūsties pie dabas.

Ir plānots izmantot arī ēkas jumtu, jo no tā paveras fenomenāls skats gan uz Vecrīgu, gan zaļo Pārdaugavu.

Zemāk piedāvājam iepazīties ar ēkas vēsturiskajiem un šībrīža foto, kā arī projekta vizualizācijām.


  14.09.2016