fbpx

Prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” izveide

2021.gada nogalē “VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) atkārtoti izsludinātajā būvniecības konkursā par prototipēšanas darbnīcas “Riga […]

2021.gada nogalē “VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) atkārtoti izsludinātajā būvniecības konkursā par prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” izveidi A. Briāna ielā 13, Rīgā, deviņu būvkomersantu konkurencē par saimnieciski visizdevīgāko atzina mūsu grupas uzņēmuma pilnsabiedrības „P un S Būvniecība” iesniegto piedāvājumu. Š.g. jūlija tika noslēgts būvdarbu līgums par pamatdarbu īstenošanu 8,112 miljonu eiro (ar PVN) apmērā.

A. Briāna ielas 13 ēkas foto. Avots: www.vni.lv

Noslēgtā līguma ietvaros prototipēšanas darbnīcā “Riga Makerspace” A. Briāna ielā 13, Rīgā, īstenosim revitalizācijas un energoefektivitātes būvdarbus – bēniņu stāva, pagraba grīdas, ēkas cokola daļas, jumta un terases pamatnes segmenta siltināšanu, durvju un logu nomaiņu, kā arī jaunas ēkas būvniecību 1 296,2 m2 apjomā, tajā skaitā esošo inženierkomunikāciju pārbūvi un jaunu inženierkomunikāciju ierīkošanu. Projektu plānots īstenot līdz 2023. gada nogalei.

Ēkas vizualizācija Nr.1. Avots: www.vni.lv

Kādreizējā Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēka A. Briāna ielā 13, Rīgā, tiks pielāgota kopumā sešu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas izglītības programmu vajadzībām, izveidojot atbilstošas jaunu produktu paraugu izgatavošanas jeb prototipēšanas darbnīcas, kas ļaus nodrošināt skolēniem un studentiem kvalitatīvu un konkurētspējīgu mācību procesu. Papildus tam tiks ierīkotas mūsdienīgas telpas semināriem un cita veida pasākumiem.

Ēkas vizualizācija Nr.2. Avots: www.vni.lv

Ēkas vēsture

Ēkas atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” tiešā tuvumā, tā aizsardzības zonā. Vienai no ēkām ir vēsturiska vērtība, otrai – minimāla vēsturiska vērtība. Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikums savu darbību pārtrauca 2009.gadā, kopš tā laika objektā nav veikti ieguldījumi.

Vairāk par projektu var uzzināt stāstu sērijas “Ēkas un Leģendas” video stāstā:


  26.08.2022