fbpx

Vēsturiskās tēraudlietuves ēkas pārbūve par piecu stāvu biroja ēku Mūkusalas ielā 42

Pasūtītājs:
SIA "Mūkusalas Biznesa Centrs"
Realizācijas laiks:
2015/03 – 2016/07
Objekts un adrese:
Biroja ēka, Mūkusalas iela 42, Rīga
Veiktie darbi:
Vēsturiskās tēraudlietuves trīs stāvu ēkas pārbūve par A klases standartiem atbilstošu piecu stāvu biroja ēku.
Kategorija:

Apraksts

Objektā tika veikta vēsturiskās tēraudlietuves trīs stāvu ēkas pārbūve par A klases standartiem atbilstošu piecu stāvu biroja ēku. Pārbūves procesā tika rekonstruēti vecās ēkas bojātie pārseguma elementi un veikta apjomīga pamatu nostiprināšana.

Lai nodrošinātu nepieciešamo ēkas funkcionalitāti, tika piebūvēti divi papildu stāvi, kā rezultātā iegūta ievērojama papildu lietderīgā platība un ēkas stāvu skaits palielināts līdz normatīvos atļautajiem 5 stāviem.  Veikta pirmo trīs stāvu fasādes renovācija un siltināšana. Savukārt diviem augšējiem stāviem izbūvēta moderna ventilējamās fasādes sistēma. Šī biroja ēka ir viena no pirmajām, kur uzstādīts šāds risinājums. Ēkā izbūvēta pārdomāta klimata kontroles sistēma gaisa apmaiņai. Nodrošināti augstas energo efektivitātes logi un veikti citi pasākumi, lai panāktu nepieciešamo ēkas energo efektivitāti.

Ēkas interjers, atsedzot inženiertehnisko komunikāciju elementus, ieturēts modernā industriālajā stilā, lai saglabātu ēkas kultūrvēsturisko mantojumu.

Objektā šīs ēkas pārbūve ir tikai daļa no PRO DEV veicamajiem darbiem. Ēkai piekļaujas piecu stāvu biroju ēkas jaunbūve, kā būvniecību paredzēts pabeigt tuvāko mēnešu laikā.

Zemāk varat aplūkot ēkas foto attēlus.