fbpx

Pirmais pasīvās mājas tehnoloģijas ūdens atpūtas parks ievērojami ietaupa enerģiju

Vācijā, Bambergas pilsētā uzbūvētais ūdens atpūtas parks “Bambados” ir pirmais ūdens parks, kam nepieciešamās enerģijas nodrošināšanai […]

Vācijā, Bambergas pilsētā uzbūvētais ūdens atpūtas parks “Bambados” ir pirmais ūdens parks, kam nepieciešamās enerģijas nodrošināšanai tiek izmantotas pasīvās mājas tehnoloģijas.

Pateicoties šim tehnoloģiskajam risinājumam, tiek panākta augsta telpu termālā izolācija un hermetizācija. Šāda sistēma ļauj uzturēt augstu mitruma līmeni (līdz pat 64%), neizraisot kondensēšanos.

Lietotāju vajadzībām paredzētā gaisa apmaiņa ir sadalīta zonās, un to nodrošina 11 dažādas mehāniskās ventilācijas sistēmas.

Siltumenerģiju nodrošina biomasas sistēma, kas ražo gan siltumu, gan elektroenerģiju un trīs gāzes kondensācijas katli. Ir paredzēts, ka, rūpīgi uzraugot un optimizējot sistēmu darbību, varētu panākt aptuveni 60% elektroenerģijas ietaupījumu ventilācijas vajadzībām.

Kopumā šim ūdens parkam ir nepieciešams par aptuveni 50% mazāk siltumenerģijas un 20% mazāk elektroenerģijas kā citiem līdzvērtīgiem parkiem.

Pašlaik tiek turpināts enerģijas patēriņa monitorings, kas apstiprina veiktos pieņēmumus par enerģijas ekonomijas iespējām un ir paredzēts, ka 2018. gadā tiks apkopots pilns pārskats par enerģijas ietaupījumu, ko izdevies panākt, optimizējot izmantotās sistēmas.

Šī projekta tapšanā no pirmsākumiem ir sniedzis savu atbalstu Pasīvās Mājas Institūts (The Passive House Institute), un projekts saņēmis atbalstu no Vācijas Federālās Ekonomikas un Enerģētikas Ministrijas. Kopējās ūdens parka būvniecības izmaksas bija aptuveni 32 miljoni eiro.

Līdzvērtīgu enerģijas ietaupījumu, izmantojot pasīvās mājas tehnoloģijas, ir izdevies panākt Vācijas pilsētas Lunenas ūdens atpūtas parkā, kas ir otrais šāda veida projekts pasaulē.  Savukārt trešais pasīvo tehnoloģiju ūdens parks tiek plānots Apvienotajā Karalistē, Ekseterā.

Zemāk varat aplūkot ūdens atpūtas parka “Bambados” foto.


  20.07.2016