fbpx

Dubaijā tiek atvērts pasaulē pirmais ar 3D printeri uzbūvētais birojs

Šonedēļ Dubaijā Emirate Towers kompleksā durvis ir vēris pasaulē pirmais ar 3D printeri “uzbūvētais” birojs. Tā […]

Šonedēļ Dubaijā Emirate Towers kompleksā durvis ir vēris pasaulē pirmais ar 3D printeri “uzbūvētais” birojs. Tā tapšanai (drukas darbiem) bija nepieciešamas tikai 17 dienas. Šajā laikā tapa 2 690 kvadrāt pēdu (aptuveni 250 m2) lielais birojs, kā nesošās konstrukcijas ir veidotas no slāņveida cementa maisījuma.

Ēkas būvniecība tika veikta ar liela izmēra (vairāk nekā 36 m garu, 12 m platu un 6 m augstu) 3D printeri, kas par materiālu izmantoja speciālu maisījumu, kā pamatā bija cements, īpašs polimēru materiāls un stikla šķiedru stiprināts ģipsis.

Objekta pabeigšanai bija nepieciešams papildu laiks iekšējiem un ārējiem apdares darbiem. Ēka tika “izdrukāta” pa daļām un kopā salikta tai paredzētajā pastāvīgajā atrašanās vietā.

Ēkas būvniecībā izmantotas arī inovatīvas tehnoloģijas, kas ļauj samazināt enerģijas patēriņu, tostarp īpašas žalūzijas, kas ļauj samazināt saules gaismas nonākšanu telpās, samazinot nepieciešamās dzesēšanas jaudas. Tāpat arī izmantotas jaunākās komunikāciju sistēmas.

Kopumā ēkas salikšanai bija nepieciešami 18 speciālisti, no kuriem viens uzraudzīja printera darbību un pārējie 17 būvniecības profesionāļi savienoja izdrukātās konstrukcijas, veica apdares un inženiertehniskos darbus.

Saskaņā ar projekta realizētāju sniegto informāciju darba izmaksas ēkas būvniecībai ir bijušas par 50% mazākas nekā izmantojot tradicionālu būvniecības procesu un lēstas aptuveni 140 000 USD apjomā.

Izveidoto biroju ir paredzēts izmantot arī funkcionāli, un tā telpas par savu galveno mītni uz laiku izmantos Dubaijas Nākotnes Nodibinājums (Dubai Future Foundation), savukārt jau nākamgad tas pārtaps par Dubaijas Nākotnes Muzeju.

Projekta iniciatīvas pamatā ir Dubaijas 3D drukāšanas stratēģija, kas paredz fokusēšanos uz šīs tehnoloģijas attīstību izvirzot Apvienotos Arābu Emirātus par pasaules līderiem 3D drukāšanā līdz 2030. gadam. Stratēģijas ietvaros ir paredzēts pievērst pastiprinātu uzmanību 3 sektoriem: būvnecība, medicīnas produktu radīšana, kā arī patēriņa produktiem.

Saskaņā ar Apvienoto Arābu Emirātu valdības plāniem līdz 2030. gadam ir paredzēts, ka 25% no visām ēkām tiks būvētas izmantojot 3D drukāšanas tehnoloģijas.

Zemāk ir iespēja aplūkot tapušās ēkas attēlus.

Raksts tapis saskaņā ar reuters.com publicēto informāciju.


  27.05.2016