fbpx

Modernākājā Bērnu slimnīcā Baltijā rekonstruējam Dienas stacionāra ēku

Bērnu slimnīcas Dienas stacionārā noris būvniecības darbi, kurus plānots noslēgt 2022. gada nogalē, lai jaunajiem […]

Bērnu slimnīcas Dienas stacionārā noris būvniecības darbi, kurus plānots noslēgt 2022. gada nogalē, lai jaunajiem pacientiem jau drīzumā radītu atveseļošanos veicinošu, mūsdienīgu un epidemioloģiski drošu vidi. Būs izbūvētas vienvietīgas palātas, dažādiem vecuma posmiem piemērotas atpūtas telpas, kā arī nodrošināts optimāls mikroklimats – tas viss šajā vēsturiskajā ēkā.

Uz pacientu orientēta, draudzīga vide, vienlaikus nodrošinot gan epidemioloģisko nosacījumu, gan pacientu privātuma vajadzību ievērošanu – tāds būs dienas stacionārs, kas ir pirmais korpuss, kurš tiks realizēts atbilstoši jaunākajām tendencēm veselības aprūpes iestāžu attīstībā pasaulē. Atjaunotajā stacionārā pacientiem un viņu pavadošajām personām būs pieejamas 34 vienvietīgas un epidemioloģiski drošas palātas ar atbilstošu gaisa apmaiņu un mikroklimatu, vairākas mūsdienu prasībām atbilstošas procedūru un apskates telpas.

Plānota arī plaša rotaļu telpa un labiekārtota publiskā telpa, kurā vecāki varēs pavadīt laiku ar bērnu, lai, gaidot apskati vai procedūru, mazie pacienti un viņu vecāki laiku varētu pavadīt lietderīgi un patīkami.

Dienas stacionāra rekonstrukcija ir uzticēta Pilnsabiedrībai “P un P būvniecības grupa”, kuras sastāvā ir SIA “PRO DEV” un kopā ar SIA “ARH STADIJA” gada laikā realizēs apjomīgo projektēšanas un būvniecības darbu veikšanu. Savukārt, lai mazajiem pacientiem palīdzētu mazināt trauksmi un rosinātu uzticēšanos par atveseļošanās procesiem, ēkas interjera veidošanā iesaistījās dizaina studijas “H2E”, lai ēkas interjers, navigācija un saturs tiktu integrēts jaunajā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas attīstības koncepcijā. Kopējās plānotās rekonstrukcijas izmaksas ir nepilni 3 miljoni eiro. 

Dienas stacionāra rekonstrukcija ir daļa no vērienīgiem Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas darbiem, kuriem ir jānoslēdzas 2024. gadā, radot modernāko bērnu slimnīcu Baltijā. Apjomīgi investīciju projekti palīdz Bērnu slimnīcai augt stiprākai, gudrākai un draudzīgākai.


  05.07.2022