fbpx

Būvniecības tendences pasaulē

Tehnoloģiju attīstība, kvalificēta darbaspēka pieejamība un virkne citu izaicinājumu, kas aktuāli nozarē

Tehnoloģiju attīstība, kvalificēta darbaspēka pieejamības un virkne citu izaicinājumu, kas aktuāli nozarē.

T.s. “Prefab/offsite” ražošanas metodes kļūst arvien populārākas

Modulārā vai konstrukciju iepriekšējā ražošana kļūst arvien populārāka, jo šādā veidā ir iespējams saīsināt ražošanas laiku, celtniecības procesā ir mazāk piesārņojuma un tiek rastas iespējas izmaksu ietaupījumam. Tā kā būvniecības kompānijām nereti ir problēmas ar būvniecības profesionāļu nokomplektēšanu objektam, būvniecības termiņi ir palikuši arvien īsāki, daudzi uzņēmumi pievēršas šai iespējai.

SIA PRO DEV jaunumi tendences būvniecībā 2016 prefab

Būvniecības informācijas modelēšana (BIM) kļūst par nepieciešamību

Eksperti norāda, ka BIM sniedz “taustāmus” biznesa ieguvumus gan lielajām kompānijām, gan arī mazākiem spēlētājiem. Tiek uzsvērts, ka ar BIM palīdzību ir spējams nodrošināt konsekventāku un akurātāku projekta dokumentāciju īsākā laikā. Papildu tam, lietojot šo sistēmu, tiek nodrošināta labāka visu projektā iesaistīto pušu sadarbība un koordinēšana. Tomēr jāatzīmē, ka BIM izmantošana un dronu pielietojums objektu apsekošanā tiek izmantots pamatā tikai tehnolģiski attīstītākajās kompānijās.

 

SIA PRO DEV jaunumi tendences būvniecībā 2016 BIM

“Zaļās būvniecības” pieaugums gan biznesa, gan privātajā sektorā

Šādas tendences pamatā ir ne tikai abu sektoru vēlme radīt videi draudzīgas un energo efektīvas būves, bet arī klientu pieprasījums pēc kvalitatīvām ēkām ar ekonomiskām ekspluatācijas izmaksām ilgtermiņā. Atbilstoši tendencei ir paredzams arī LEED un BREEAM sertifikācijas apjomu pieaugums. Arvien vairāk enerģijas izmantošanas efektivitātes analīze un to nodrošinošas tehnoloģijas tiek aktualizētas sākotnējos projektēšanas posmos. Projektā iesaistītajām pusēm tiek sniegtas arvien lielākas iespējas modelēt, kā dažādi energo efektivitāti nodrošinoši risinājumi ietekmē būvniecību (laiks, izmaksas utt.).

SIA PRO DEV jaunumi tendences būvniecība 2016 Zaļā būvniecība

Gudrās mājas turpina attīstīties

Attīstoties tehnoloģijām, ēkas aizvien vairāk tiek savienotas ar sistēmām, kas nodrošina datu monitoringa iespējas un attālinātu piekļuvi ēku vadības sistēmām. Tāpat arī ēkās dzīvojošajiem tiek radītas arvien jaunas iespējas ne vien personalizēt klimata iestatījumus, bet arī iestatīt automatizētus režīmus, kas nodrošina optimālu klimatu un enerģijas patēriņu, tostarp temperatūra, apgaismojums utt., reaģējot uz ārējās vides apstākļiem un virkni citu faktoru.

SIA PRO DEV jaunumi tendences būvniecība 2016 gudrās mājas

Lāzera skenēšanas tehnoloģijas kļūs arvien populārākas

Virkne ekspertu norāda uz 3D lāzera skenēšanas tehnoloģijas popularitātes pieaugumu. Šī tehnoloģijas sniedz iespēju izveidot 3D attēlu ar telpā atrodošamies objektiem un nodrošināt augstu mērījumu precizitāti.

SIA PRO DEV jaunumi tendences būvniecība 2016 lāzerskenesana

Automatizētu bezpilota lidaparātu (dronu) aizvien plašāks pielietojums

Būvniecības procesos šīs tehnoloģijas tiek izmantotas arvien biežāk. Pamatā ierīces tiek izmantotas monitoringa vajadzībām, piekļuvei vietās, kur darbiniekiem nokļūt ir sarežģīti un bīstami, piemēram situācijas analīze ievērojamā augstumā, grūti pieejamās vietās, kā piemēram, zem tilta utml. Iekārtas var nolasīt gan video informāciju, gan arī nodrošināt termo nolasījumus. Tā kā bezpilota lidaparātu ievērojamais apjoma pieaugums sniedz ne tikai jaunas iespējas, bet arī zināmus apdraudējumus, ir paredzēts, ka tiks izstrādātas to pielietošanas striktāki ierobežojumi.

SIA PRO DEV jaunumi tendences būvniecība 2016 droni

3D drukāšanas iespējas

Šo ierīču potenciāls tāpat kā virknē citu nozaru arvien vairāk būs novērojams arī būvniecībā. Tā kā būvniecībā aizvien vairāk tiek izmantota 3D modelēšana, 3D konstrukciju drukāšanas iespējas ir loģisks procesa turpinājums. Šīs tehnoloģijas nodrošina iespēju samazināt drošības riskus, iespēju izmantot atkārtoti pārstrādājamus materiālus, kā arī saražot telpiskus elementus, ko ar cita veida tehnoloģijām nebūtu iespējams panākt.

SIA PRO DEV jaunumi tendences būvniecība 2016- D drukāšana


  15.08.2016